Gra planszowa Kryształy Czasu – Labirynt Śmierci

wpis w: Bez kategorii | 0

front_okladki

Wstęp:

Przedstawiamy wam grę planszową Labirynt Śmierci osadzoną w świecie Kryształów Czasu. Przeczytajcie, co czeka was w Labiryncie Śmierci, którego premiera odbędzie się pod koniec tego roku. Warto dobrze się przygotować na ponowne nadejście Kryształów Czasu!

To właśnie wy, będziecie mieli do dyspozycji największych bohaterów Ochrii. Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest prowadzić do boju boga albo smoka? A co powiecie na minotaura, wilkołaka albo książęcą rakszasę? Nie mówiąc już o ludziach, elfach, krasnoludach albo rozlicznych gadzich rasach, a nawet pajęczej królowej! Postacie to jedno, a zagrożenia na nie czyhające to drugie. Wkroczycie do sławnego Labiryntu Śmierci, gdzie każda komnata jest osobnym światem. Labirynt bardzo nie lubi intruzów i nawet kierowanie awatarem Asteriusza Wielkiego lub Gorlama Walecznego może nie być wystarczającym argumentem, by go przebyć.

Labirynt Śmierci kryje wielkie bogactwa, antyczne tajemnice oraz armie potworów.

Labirynt Śmierci, a Saga o Katanie…

W grze pojawią się postacie, ekwipunek i sprzymierzeńcy znani z Sagi o Katanie. Grupa ponad dwudziestu różnorodnych bohaterów w waszym imieniu będzie przedzierała się przez trzy poziomy Labiryntu, zdobywała dla was tytuły, sprzymierzeńców oraz potężne artefakty. Wykujecie własną legendę.

Umożliwi wam to rozbudowany system scenariuszy, których będzie 20. Dodatkowo zestaw startowy będzie zawierał kampanię oraz trzy epopeje. Każdy scenariusz ma inny cel do zrealizowania i zasady specjalne, a dzięki modyfikowanemu czasowi rozgrywki, który sami określacie, scenariusze dostosują się do waszych potrzeb.

Innowacyjny system gry łączący kości i karty oraz fabularyzowane spotkania stanowi jeden spójny mechanizm. Prosta mechanika gry pozwoli nawet nowicjuszom wejść z łatwością do gry. Istnieją tylko dwa główne parametry: Moc i Pułapki.

Ogromne znaczenie w rozgrywce ma dobór bohaterów oraz podejmowane decyzje w trakcie gry. To właśnie one ukształtują Wasze przeznaczenie.

Jeden labirynt – niezliczeni bohaterowiegra_rozlozona_small

Kryształy Czasu – Labirynt Śmierci to pierwsza gra, w której znajdą się wszystkie postacie bohaterów z drużyny Katana. Wybór jest olbrzymi, a każdy bohater ma inną mechanikę rozgrywki, która definiuje Waszą strategię i styl gry. Każdy bohater pochodzi z innej rasy. Jako gracze lubimy, kiedy w grze występuje duża różnorodność bohaterów do grania. Tak samo zrobiliśmy tutaj.

Unikalna mechanika:

Postacie posiadają określoną wartość punktów życia reprezentowaną przez serduszka oraz żetony żywotności. Unikalny system przyjmowania obrażeń powoduje, że im bardziej jest ranna nasza postać, tym mniej może zdziałać w Labiryncie, co do tej pory bardzo zachwalali testerzy w całej Polsce.

Podstawowym sposobem na dowodzenie swoimi kartami jest wysokiej jakości plansza oraz karty. plansza_nowa_2a_small

ALE…

Karty postaci nie są jedynym czynnikiem wpływającym na przebieg rozgrywki. Każdy bohater ma swoje sekrety, ulubione czary, a nawet boskie moce. ostateczna-karta-bohatera-gorlam-rycerz

W grze znajdziecie również 30 unikalnych skarbów (każdy z przepiękną grafiką autorstwa Andrzeja Graniaka!). Dodatkowo będziecie mogli wyrwać z niewoli Labiryntu 20 różnych oddziałów sprzymierzeńców. Te dwa rodzaje kart pomogą Wam przechylić szalę zwycięstwa, szczególnie na trzecim poziomie labiryntu.

Musicie jednak uważać, Labirynt Śmierci reaguje z odpowiednią Mocą na zagrożenie. Jeżeli będziecie używali skarbów godnych bogów i potwornych oddziałów, bądźcie pewni, że wasze wyzwania również takie będą. Zdobędziecie wiele żetonów Wzmocnienia, Żywotności oraz Nominacji, które będą ogromnym wsparciem dla waszych bohaterów.

Komnaty Labiryntu Śmierci – fabularyzowana przygoda jakiej jeszcze nie było!

Na rozgrywkę i jej kształt największy wpływ mają komnaty Labiryntu Śmierci. Każda z nich jest osobnym światem, w każdej znajdziecie, co innego. Są podzielone na trzy poziomy, które również odzwierciedlają różne stopnie trudności.
Aby dobrze to odwzorować praktycznie przez 4 lata tworzyliśmy bestiariusz Labiryntu Śmierci (tym samym pasuje on do świata Kryształów Czasu). Każde spotkanie ma swój opis fabularny oraz mechaniczny, ważny dla przebiegu rozgrywki. Gracze RPG Kryształów Czasu powinni być zachwyceni!poziomy_1a

Każde wyzwanie jest unikalne, ze względu na niepowtarzające się rasy. Przygotowaliśmy ponad 250 wyzwań, 100 na pierwszym poziomie Labiryntu, tyle samo na drugim oraz pięćdziesiąt na trzecim.  Spotkania są podzielone na 3 fazy. Fazę dyplomacji, podczas której możecie dobić targu (albo i nie) ze stworzeniami znajdującymi się w danej komnacie. Kolejną fazą jest walka, podzielona na zgrabne etapy, tak aby, w jak największym stopniu, uprościć graczom rozgrywkę. Po rozegraniu słów kluczowych i etapów nadchodzi czas na etap drużyny. Na końcu, jeśli udało wam się wygrać starcie lub uniknąć walki, czeka na was faza Nagród, w której znajdziecie skarby, sprzymierzeńców, eskorty i wiele innych (czasem też bolesnych) doświadczeń.

W Labiryncie Śmierci wszyscy gracze grają w tym samym momencie. To bardzo skraca czas rozgrywki oraz powoduje, że nikt się nie nudzi oczekując na swoją kolejkę. Co turę gracze umieszczają profesje na planszy komnaty. To wytypowani i to oni zmierzą się z potwornościami Labiryntu. Co turę, mamy również nowego lidera, który przewodzi wszystkim bohaterom w danej turze. Sędzia i przywódca w jednym w krótkim okresie czasu. Zalecamy bycie bezstronnym ;).